İzmir Crossfit

İzmir Crossfit

CrossFit Nedir?

İzmir Crossfit, CrossFit sürekli olarak yüksek yoğunlukta gerçekleştirilen fitness hareketleri olarak tanımlanabilir. Halter, pliometri, tırmanış, kürek ve jimnastik gibi birçok farklı branşın en iyi yönlerini üzerinde taşıyan CrossFit antrenmanları, temel ve işlevsel hareketlerden oluşur. Yaşamın temel hareketlerini çok yönlü bir şekilde barındıran CrossFit sporu, bünye üzerinde rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Yüksek tempo ile çalışan CrossFit sporcuları, en ağır yükleri en uzun mesafelere taşıyabilir, en kısa sürede yapılan iş miktarını maksimize ederek ideal vücut formuna ve gücüne ulaşabilirler. İzmir Crossfit için bizi arayın.

 

CrossFit Nasıl Yapılır?

CrossFit antrenman planı, WOD (workouts of the day) yani günün antrenmanı şeklinde tanımlanır ve her gün farklı sportif aktiviteleri içerecek şekilde düzenlenir. Bu sayede sporcular vücut geliştirme ve fitness egzersizlerinden farklı olarak belirli ekipmanlara bağlı kalmadan çalışabilme özgürlüğüne kavuşurlar. Tam verim alabilmek için WOD egzersizlerini haftada 3 ile 5 gün arasında gerçekleştirmek gerekir. Antrenmanlar bireysel olarak yürütülebileceği gibi grup ya da takım halinde de uygulanabilir. Temel ısınma hareketlerinin ardından doğrudan WOD hareketlerine geçiş sağlanabilir veya WOD hareketlerinden hemen önce 10-15 dakika kadar yüksek güç çalışmaları yapılabilir.

 

 

CrossFit yaparken body building (vücut geliştirme) sporundan farklı olarak klasik fitness aletlerine ihtiyaç duyulmaz. Sporcular kendi vücut ağırlığından yararlanırlar. Kulplu demir dumble, halter, halat, jimnastik halkaları, barfiks demiri, ip, met, ağırlık topu ve ağırlık kutuları, CrossFit uygulamalarında kullanılan başlıca ekipmanlar arasında yer alır. Traktör tekeri çevirmek, halat kaldırmak veya vücut ağırlığını aralıksız olarak farklı yerlere taşımak gibi ağır antrenmanlar ise ileri seviye WOD programları içine dahil edilebilir. CrossFit antrenmanlarının; ısınma, WOD ve soğuma hareketleri ile birlikte maksimum 45-50 dakika sürmesi, haftada 3 gün antrenman yapmanın yeterli olması ve belli kalıplara bağlı kalmadan özgürce spor yapabilme kolaylığı, bu sporun başlıca avantajları arasında gösterilebilir.

 

Lütfen Crossfit kursu fiyatları ve ücretsiz deneme dersleri için bize ulaşın.

× Whatsapp